۱۰ راه برای کنترل اضطراب

سلامت نیوز: نفس تان تنگ شده، قلب تان تند می زند و نگرانی دست از سر شما بر نمی دارد؟ شما آدم مضطربی هستید و در این مشکل، تنها نیستید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سلامانه، مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها در آمریکا می گوید بیش از 15 درصد مردان و 20 درصد زن ها اغلب احساس نگرانی، عصبی بودن و اضطراب می کنند. تخمین زده می شود حدود 40 میلیون آمریکایی دچار اختلالات اضطرابی باشند.

به گزارش سایت فاکس نیوز ،متخصصان اغلب رفتار درمانی را به جای استفاده از دارو توصیه می کنند. این چند روش هم می تواند به شما کمک کند:

1. نفس بکشید. نفس عمیق با دم و بازدم آهسته، بدن و ذهن شما را آرام می کند.


2. نگران شوید. اضطراب نتیجه نگرانی هایی است که در طول روز دارید. به خودتان اجازه دهید نگران شوید، اما برای آن حد و مرز قایل باشید. هر روز 20 تا 30 دقیقه به نگرانی های تان فکر کنید یا آنها را بنویسید.


3. درست و منظم غذا بخورید که باعث می شود قند خون تان متعادل شود و اضطراب از شما دور بماند.


4. حتی اگر 8 ساعت هم بخوابید ولی خواب راحتی نداشته باشید، روز بعد باز خسته و نگران خواهید بود. از الکل، کافئین و ورزش قبل از خواب دوری کنید. چراغ ها را خاموش کنید، هوای اتاق را خنک نگه دارید و سعی کنید قبل از خواب، از تلویزیون یا وسایل الکترونیک استفاده نکنید.


5. از پیشانی تا پا، هر قسمت از بدن را 5 تا 10 ثانیه سفت کنید و نگه دارید و بعد رهایش کنید. این کار باعث می شود حواس تان پرت شود، به شرط اینکه کاملا روی آن تمرکز کنید.


6. ورزش کنید.


7. نگرانی ها اغلب ریشه در گذشته یا آینده دارند، بنابراین کاملا روی اطراف تان و اتفاقات زمان حال تمرکز کنید تا اضطراب از یادتان برود.


8. 10 دقیقه وقت به منظم کردن وسایل تان اختصاص دهید، چون مثلا یک میز کار به هم ریخته یا ظرف های تلنبار شده در سینک، می تواند اضطراب شما را افزایش دهد. علاوه بر این، برای چک کردن گوشی یا ای میل، محدودیت قایل شوید.


9. پیش دکتر بروید.


10. آروماتراپی یا عطردرمانی را امتحان کنید.


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه