یک اشتباه رایج میان زنان مبتلا به دیابت بارداری

ایران بانو دات کام

سلامت نیوز: یک کارشناس تغذیه به زنانی که مبتلا به دیابت بارداری هستند توصیه کرد: برنج و سیب زمینی را به طور کامل از برنامه غذایی خود حذف نکنند.

لیلا رضازاده در گفت و گو با ایسنا ، چاقی فراوان، بارداری در سن بالای 35 سال و همچنین سابقه وجود دیابت در فامیل درجه اول را از جمله دلایل بروز دیابت بارداری بیان و اظهار کرد: برای افراد مبتلا به دیابت بارداری دارو، ورزش و رژیم غذایی مناسب همزمان توصیه می شود.

وی به زنان دارای دیابت بارداری توصیه کرد: از مصرف غذاهای حاوی سدیم بالا و پر نمک از جمله سوسیس و کالباس، انواع کنسرو و چیپس و پفک خودداری کند.
رضازاده همچنین مصرف چربی و کلسترول فراوان را برای این افراد مضر خواند و تصریح کرد: غذاهای سرخ شده، گوشت قرمز پرچرب، پوست مرغ، سس مایونز، کله پاچه، شیر و لبنیات پرچرب و ... از جمله مواد غذایی است که برای زنان مبتلا به دیابت بارداری توصیه نمی شود.

وی با تاکید بر اینکه این افراد باید از مصرف قندهای ساده از جمله کیک، شیرینی، قند و شکر، مربا و بستنی فراوان پرهیز کنند، یادآوری کرد: زنان دارای دیابت بارداری باید از قندهای پیچیده، نان سبوس دار و نان جو استفاده کنند.

به گفته این کارشناس تغذیه، مصرف میوه و سبزیجات نیز برای این افراد لازم است، اما باید از مصرف زیاد میوه خودداری کنند، چون قند خون آنها را بالا می برد.
رضازاده به یک اشتباه رایج بین زنان مبتلا به دیابت بارداری نیز اشاره کرد که برنج و سیب زمینی را به طور کامل از غذاهای خود حذف می کنند و به این افراد توصیه کرد برنج را همراه حبوبات بخورند.انتهای پیام

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه