چگونه به طور طبیعی از علائم کشیدگی پوست دوری کنیم

علایم کشیدگی پوست ( استریا , ترک پوست ) زمانی ایجاد می‌شوند که پوست کشیده شده و در لایه‌های میانی پاره شود. اغلب، دلیل این اتفاق نبود کلاژن است که در اثر بارداری و افزایش وزن که دو دلیل رایج آن هستند، اتفاق می‌افتد.

 300010764

وقتی این علایم آشکار می‌شوند، از بین بردن آنها کار بسیار دشواری است اما در اینجا چند روش طبیعی برای کمک به از بین بردن آنها ذکر می‌شود:

 300010760

استفاده از آلوئه ورا برروی علایم

آلوئه ورا برای انواع مشکلات پوستی و برای انواع پوست‌ها مناسب است. این ماده ضدحساسیت است و می­تواند به شما در از بین بردن علائم کشش پوست، به طور طبیعی کمک کند. فقط کافی است آن را بر روی پوست بمالید و پس از چند دقیقه بشویید. این کار کمک می‌کند که آلوئه ورا به داخل پوست رفته و لایه‌های میانی پوست را که آسیب دیده اند، ترمیم کند.

ماساژ دادن پوست

بهبود جریان خون می‌تواند یک راه حل طبیعی برای از بین بردن علائم کشیدگی پوست باشد. بهترین روش برای این کار ماساژ دادن پوست می‌باشد. این کار همچنین بهترین روش برای تغذیه پوست در هنگام استفاده از کرمها و لوسیونها است. ماساژ پوست باعث آرامش و جوانسازی کل بدن و ذهن می‌شود.

 300010761

هیدراته نگه داشتن پوست

پارگی لایه‌های میانی پوست به علت کم­ آبی پوست اتفاق می­افتد. برای حفظ حالت ارتجاعی پوست لازم است که در طول روز آب فراوان بنوشید.

رطوبت پوست

به یاد داشته باشید که رطوبت مهم است بنابراین شما باید هر چندبار که می‌توانید پوستتان را مرطوب کنید. کرم مرطوب کننده راه مناسبی برای مرطوب نگه داشتن پوست است. کرمهای بسیاری طراحی شده اند که به رفع علائم کشیدگی پوست کمک می­کنند.

درواقع کره کاکائو در از بین بردن علائم کشش و جلوگیری از بدتر شدن آنها بسیار موثر است. شما می‌توانید از کره کاکائو هنگام ماساژ دادن پوستتان استفاده کنید تا از منافع هر دوی این روش‌ها استفاده کنید.

 300010763

استفاده از روغن زیتون بر روی پوست

هنگامی‌که به دنبال یک کرم مرطوب کننده گران قیمت هستید، زمان آن است که از روغن زیتون استفاده کنید. روغن زیتون سرشار از آنتی اکسیدان‌ها است که کمک خواهد کردسلول­های پوست ترمیم شده و با رادیکال‌های آزاد که منجر به سرطان می‌شود، مبارزه می‌کند. روغن زیتون سرشار از مواد مغذی دیگری است که پوست شما را سالم نگه می‌دارد و باعث احساس طراوت می‌شود.

اگر دارای علائم بسیار شدید کشیدگی پوست هس��ید، حداقل سی دقیقه روغن زیتون را روی پوست خود نگه دارید تا جذب پوستتان گردد.

لایه برداری با لیمو و شکر

لیمو و شکر هردو برای رفع علائم کشش عالی هستند. این دو می‌توانند یک لایه بردار مقرون به صرفه و کارآمد باشند.

لیمو را از وسط نصف کنید و با شکر مخلوط کنید. این ماده را مثل یک کرم لایه بردار معمولی استفاده کنید.

 300010762

دریافت پروتئین از سفیده تخم مرغ

تخم مرغ سرشار از پروتئین است. این ماده برای پوست بسیار مناسب است حتی اگر کمی‌منزجرکننده باشد !

پروتئین‌ها به گوشت کمک می‌کنند تا بطور مناسب رشد کند. همچنین به پوست برای تولید کلاژن که برای رفع علائم کشش لازم است؛ کمک می‌کند.

این مطلب به صورت اختصاصی توسط خانم سحر مرادی برای سایت ترجمه گردیده است و هرگونه کپی برداری از آن بدون منبع لینک دار مجاز نمی‌باشد.

منبع: www.takroj.ir

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه