مجموعه : مطالب خواندنی و جالب. ایران ناز: رامسِس سانجینیوی 5 ساله کودکی استثنایی و نابغه می باشد. این پسربچه لس‌آنجلسی همزمان در حال یادگیری 7 زبان مختلف ازجمله ژاپنی روسی می باشد و می‌تواند معادله‌های جبر را به سادگی حل کند. در ویدئویی که به‌تازگی از این کودک در یوتیوب منتشرشده است رامسِس به‌درستی طولانی‌ترین واژه انگلیسی در فرهنگ لغت آکسفورد را از اول به آخر و بالعکس تلفظ می‌کند. این واژه عبارت است از:. “pneumonoultramicroscopicsilicovolcanocon¬iosis”. نیکس سانجینیو، مادر رامسس مدعی می ب ...

نابغه 5 ساله ای که ذهن شما را می خواند + عکس

مجموعه : مطالب خواندنی و جالب
نابغه 5 ساله ای که ذهن شما را می خواند + عکس

ایران ناز: رامسِس سانجینیوی 5 ساله کودکی استثنایی و نابغه می باشد. این پسربچه لس‌آنجلسی همزمان در حال یادگیری 7 زبان مختلف ازجمله ژاپنی روسی می باشد و می‌تواند معادله‌های جبر را به سادگی حل کند.

در ویدئویی که به‌تازگی از این کودک در یوتیوب منتشرشده است رامسِس به‌درستی طولانی‌ترین واژه انگلیسی در فرهنگ لغت آکسفورد را از اول به آخر و بالعکس تلفظ می‌کند. این واژه عبارت است از:

“pneumonoultramicroscopicsilicovolcanocon¬iosis”

نابغه 5 ساله ای که ذهن شما را می خواند + عکس

نیکس سانجینیو، مادر رامسس مدعی می باشد که این اُعجوبه کوچولو می‌تواند ذهنش را بخواند. مثلاً رامسس اعدادی را که مادرش به دور از چشم او روی کاغذ می‌نویسد، حتی گاهی تا 38 بار پی‌درپی به‌درستی و بدون اشتباه حدس می‌زند و انها را بدون کم و کاست بیان می کند.

 

رامسس یک بیمار مبتلابه اوتیسم می باشد و دکتر دایان پاوِل، عصب‌شناس و عضو سابق هیئت‌علمی مدرسه پزشکی هاروارد معتقد می باشد که احتمالاً تله‌پاتی کلیدی در برقراری ارتباط با کودکان مبتلابه اوتیسم می باشد.

 

به گزارش ایران ناز به نقل از لایوسایِنس (LiveScience) جامعه علمی به صورت جمعی معتقد است که علمی بودن این فیلم ثابت نشده است. با این‌حال احتمال وقوع چنین مسئله‌ای طبق مقاله‌ای که سال 2014 در پلاس وان (PLOS One) منتشر شد امکان‌پذیر می باشد و محققان بارها توانستند سیگنال‌های فردی را از طریق اینترنت به فرد دومی انتقال دهند و در کسری از ثانیه حرکات دست فرد دوم را کنترل کنند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه