مرگ یک میلیون نوزاد یک روزه در سال

سلامت نیوز: صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) در گزارشی اعلام کرد: هر سال در جهان یک میلیون نوزاد در روز نخست تولد، جان خود را از دست می دهند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، یونیسف در گزارش خود با اعلام آمار مرگ و میر یک میلیون نوزاد در روز نخست زندگی شان در سال اعلام کرد که بسیاری از این نوزادان به دلایل قابل پیشگیری فوت می کنند و می توان آنان را با اقدامات پیشگیرانه پیش از تولد، در طول وضع حمل مادر و پس از آن حفظ کرد.

در گزارشی مشابه آمده است فاصله بین کودکان فقیر و ثروتمند که فوت می کنند با گذشت زمان در حال از بین رفتن است. همچنین از سال 1990 در میزان مرگ و میر کودکان زیر پنج سال از 12.7 میلیون مورد فوتی به 6.3 میلیون مورد کاهش داشتیم بنابراین به طور کلی وضعیت رو به بهبود مشاهده می شود. هرچند به رغم این بهبود همچنان بیش از 2.8 میلیون کودک که کمتر از 28 روز از تولدشان می گذرد در سال جان خود را از دست می دهند.

گیتا رائو گوپتا ، معاون مدیر اجرایی یونیسف گفت: این اطلاعات کاملا نشان می دهد شانس زنده ماندن نوزاد به طور قابل توجهی با دسترسی مداوم مادر به مراقبت های سلامتی در طول بارداری و وضع حمل افزایش می یابد.

بنابر این گزارش از سال 1990 میزان مرگ و میر کودکان زیر پنج سال که هر سال جان خود را از دست می دهند کاهش چشمگیری داشته است.

به گزارش مدیکال دیلی، همچنین در گزارش یونیسف آمده است: یکی از راه های پیشگیری از مرگ و میر زودرس نوزادان و کودکان تغذیه با شیر مادر است. تغذیه با شیر مادر در اولین ساعت تولد خطر مرگ آنان را تا 44 درصد کاهش می دهند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه