قتل در 17سالگی، آزادی در 29سالگی

سلامت نیوز: نوجوانی که مردی را به دلیل اختلاف مالی به قتل رسانده بود، بعد از 12سال موفق به جلب رضایت شد و به لحاظ جنبه عمومی جرم پای میز محاکمه رفت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه شرق، نماینده دادستان در ابتدای جلسه رسیدگی به این پرونده در جایگاه حاضر شد و خطاب به قضات شعبه74 دادگاه کیفری استان تهران گفت: متهم مطابق اوراق پرونده با واردکردن ضرباتی بر بدن مقتول او را به قتل رسانده است. اولیای دم بعد از سال ها اعلام گذشت کردند اما به عنوان نماینده دادستان تهران درخواست صدور حکم قانونی به لحاظ جنبه عمومی جرم را دارم.


در ادامه متهم در جایگاه حاضر شد. او گفت: 12سال است که در زندان هستم زمانی که مرتکب قتل شدم 17ساله بودم. من بهترین سال های عمرم را در زندان گذراندم و حالا هیچ چیز ندارم.
متهم درباره روز حادثه گفت: از کودکی کار کردم و توانستم مبلغی جمع کنم. یک میلیون و200هزارتومان به مقتول که از آشنایانم بود دادم. او نمی خواست پولم را پس بدهد. چندباری سراغش رفتم و گفتم پولم را باید بدهی، با هم جروبحث کردیم، روز حادثه به من گفت بیا پولت را بدهم وقتی به آنجا رفتم با هم بحث کردیم و او گفت نمی تواند پول بدهد و چک می دهد من قبول نکردم. درگیری بالا گرفت، به من گفت تو را جلو سگم می اندازم تا تکه پاره ات کند.
ما به حیاط رفتیم او سگش را باز کرد و سگ به سمت من حمله کرد و دوجای بدنم را گاز گرفت بعد خودش چاقو کشید و به سمتم حمله کرد من هم چاقو را از او گرفتم و چند ضربه به او زدم که باعث شد جانش را از دست بدهد و بعد هم من بازداشت شدم. از آن موقع به بعد در زندان هستم و روزهای سختی را گذارندم، زندگی ام دگرگون شد و اتفاقات بدی برایم افتاد. پدر و مادرم را چندسال قبل به فاصله چندروز از دست دادم. آنها هر دو سکته کردند و فوت شدند. حالا هم فامیل ها و دوستانم توانسته اند مبلغ 50میلیون تومان جمع کنند و به اولیای دم بدهند.
متهم ادامه داد: من خودم هیچ چیز نداشتم که به اولیای دم بدهم و آنها هم حاضر به گذشت نمی شدند مقتول شش فرزند داشت و هرکدام از آنها مبلغی پول می خواستند که نه در توان من بود و نه در توان خانواده ام. آنها حتی درخواست اجرای حکم هم کرده بودند. حالا که آنها رضایت داده اند درخواست دارم شما هم به عنوان قاضی من را ببخشید. 12سال در زندان بودن خیلی سخت است البته حالا دیگر زندان و بیرون برایم زیاد فرقی نمی کند چون دیگر هیچ کس بیرون از زندان منتظر من نیست و پدر و مادرم هم فوت شده اند. اگر می دانستم چنین سرنوشت تلخی در انتظارم است نه دنبال پول می رفتم و نه دست به قتل می زدم اگر مقتول من را می کشت از زندگی ای که حالا دارم خیلی بهتر بود. او در پاسخ به این سوال که اگر از زندان خارج شود آیا دوباره کارش را تکرار می کند، گفت: هرگز این کار را نخواهم کرد. اگر از زندان بیرون بروم تازه باید کار کنم تا برای خودم زندگی درست کنم و بتوانم آنچه را در این سال ها باخته ام به دست بیاورم و پولی را که دوستان و فامیل برای نجات من داده اند به آنها برگردانم. در این سال ها آنقدر عذاب کشیده ام که دیگر به دعوا فکر نکنم آن موقع خیلی بچه بودم. خواهش می کنم من را ببخشید.
بعد از پایان جلسه رسیدگی، هیات قضات برای صدور رای دادگاه وارد شور شدند و متهم را به 12سال حبس محکوم و حکم را به او ابلاغ کردند. وی بعد از طی مراحل قانونی طی چندروز آینده از زندان آزاد خواهد شد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه