هر فرد در طول شبانه روز چند ساعت سرپا می‌باشد و چند هزار قدم بر میدارد. همانطور که میدانید در حین راه رفتن فشار زیادی به پای شما وارد می‌شود و همین فشار میتواند به بروز میخچه کمک کند. میخچه به صورت برجستگی کوچک می‌باشد و دارای درد زیادی است و همچنین در وسط که در اطراف آن پوست به رنگ زرد درآمده است دیده میشود.

 

www.takroj.ir 300011132

شناسایی و علت اصلی ایجاد میخچه پا

 وجود میخچه در پا میتواند  استفاده از کفش نامناسب و موجب بروز اشکال در راه رفتن و لنگش شود.

دکتر پرویز طوسی متخصص پوست و مو، گفت: میخچه در بسیاری از موارد برای افراد ایجاد ناراحتی و در راه رفتن برای فرد ایجاد مشکل می‌کند یکی از علل ایجاد میخچه فشاری است که به پا وارد می‌شود.

طوسی بیان کرد: از دلایل دیگر ایجاد میخچه اشکال در استخوان بندی خود فرد و فشارهای ایجاد شده است که باعث به وجود آمدن میخچه کف پا خواهد شد.

وی ادامه داد: برای درمان میخچه گاهی اوقات اقدام به برداشت آن می‌کنند و گاهی از درمان‌های موضعی مثل پمادها خاصی که برای برداشت میخچه کمک می‌کند.

طوسی توصیه کرد: گاهی اوقات میخچه پا با زگیل اشتباه گرفته می‌شود. میخچه حالتی است که در صورت فشار به پا و کفش نامناسب و تنگ ایجاد می‌شد ولی عامل زگیل به صورت ویروسی به وجود می‌آید و با میخچه متفاوت است

 

علل ایجاد میخچه پا :

 

    کفش نامناسب – کفش زیاد تنگ به پا فشار میاورد. کفش گشاد هم میتواند موجب افزایش سایش کفش به انگشت و افزایش احتمال میخچه شود

    تغییر شکل انگشتان مثل انگشت چکشی

    کفش پاشنه بلند –  به علت ایجاد فشار زیاد روی پنجه پا

    مالش مکرر پا روی یک برجستگی نامناسب در داخل کفش

    جوراب‌هایی که اندازه پا نیستند

 

 

 

گردآوری توسط: سایت آرایشی و زیبایی تک رژ

 

شناسایی و علت اصلی ایجاد میخچه پا - تصویر 2
شناسایی و علت اصلی ایجاد میخچه پا - تصویر 3