مجموعه : مجله خبری روز. این متهم را شناسایی کنید …. متهمسابقه‌داری که خودروی ۱۳۰ میلیونی را با چک بین بانکی جعلی خریداری و در ادامه همان خودرو را با قیمت ۹۰ میلیون تومان به شخص دیگری فروخته است، تحت پیگرد پلیس آگاهی است. به گزارش ایران ناز، ۲۹ تیر ۹۴ شخصی با مراجعه به کلانتری ۱۳۶ فرجام به مأموران اعلام کرد شخصی با ارائه یک فقره چک تضمینی (بین بانکی) اقدام به خرید یک دستگاه خودروی سواری از وی به مبلغ ۱۳۰ میلیون تومان نموده که در زمان مراجعه به بانک متوجه شده است چک، مجعول و فاقد هرگونه اعتبار ...

شناسایی مجرم تحت تعقیب (عکس)

مجموعه : مجله خبری روز
شناسایی مجرم تحت تعقیب (عکس)
این متهم را شناسایی کنید …
متهمسابقه‌داری که خودروی ۱۳۰ میلیونی را با چک بین بانکی جعلی خریداری و در ادامه همان خودرو را با قیمت ۹۰ میلیون تومان به شخص دیگری فروخته است، تحت پیگرد پلیس آگاهی است.

به گزارش ایران ناز، ۲۹ تیر ۹۴ شخصی با مراجعه به کلانتری ۱۳۶ فرجام به مأموران اعلام کرد شخصی با ارائه یک فقره چک تضمینی (بین بانکی) اقدام به خرید یک دستگاه خودروی سواری از وی به مبلغ ۱۳۰ میلیون تومان نموده که در زمان مراجعه به بانک متوجه شده است چک، مجعول و فاقد هرگونه اعتبار است.

پرونده در پایگاه سیزدهم پلیس
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع جعل و به دستور دادیار ششم دادسرای ناحیه ۴ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

 

اظهارات مالباخته
مالباخته پس از حضور در اداره سیزدهم پلیس آگاهی، در اظهاراتش به کارآگاهان، گفت: چندی پیش از طریق انتشار آگهی در یکی از روزنامه ها قصد فروش یک دستگاه خودروی سواری به مبلغ ۱۳۰ میلیون تومان را داشتم تا اینکه شخصی با من تماس گرفت؛ پس از توافق اولیه بر سر قیمت، قرار شد خریدار به محل پارکینگی که خودروام در آن قرار داشت مراجعه کند و بعد از بازدید های معمول نسبت به خرید و معامله خودرو اقدام کند .

 

مالباخته در ادامه اظهاراتش به کاراگاهان گفت :در زمان قرار شخصی حدوداً ۴۰ ساله ۲۵ به در منزلم واقع در قنات کوثر مراجعه و خود را خریدار خودرو معرفی کرد؛ با توجه به توافقی که بر سر قیمت خودرو داشتیم، این شخص پس از بازدید دقیق خودرو یک فقره چک بین بانکی به بنده تحویل داد و من نیز پس از تنظیم قرارداد اولیه فروش خودرو ( قولنامه )، خودرو را به همراه تمامی مدارک مالکیت به او تحویل دادم تا خریدار بتواند تا زمان تنظیم سند و کارهخای اداری برای انتقال اسناد مالکیت از خودروی خریداری کرده استفاده کند . و قرار شد تا در چند روز آینده نسبت به انتقال قانونی اسناد مالکیت خودرو اقدام کنیم.

 

مالباخته در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان، گفت: با اطمینان از اینکه یک فقره چک تضمین شده بین بانکی تحویل گرفته‌ام، چند روز پس از فروش خودرو به شعبه بانک مراجعه کردم تا چک ۱۳۰ میلیون تومانی را وصول کنم که در کمال تعجب متصدی بانک بعد از استعلام های لازم اعلام کرد چک تضمینی فروش ماشینم جعلی است و اعتباری ندارد.

 

توقف خودروی سرقتی
با ثبت اظهارات مالباخته و در ادامه رسیدگی به پرونده، از سوی بازپرس پرئنده دستور توقیف خودرو در سیستم جامع پلیس آگاهی ثبت شد. تحقیقات برای شناسایی سارق جاعل در حالی ادامه داشت که واحد گشت آشکار پلیس آگاهی در جنوب غرب تهران اقدام به شناسایی و توقیف خودرو م سرقتی کرد . ؛ راننده خودروی توقیفی بعد از دستگیری برای بازجویی به اداره آگاهی منتقل شد . وی در جریان بازجویی های فنی و پلیسی به ماموران گفت :خودرو را در یک نمایشگاه خودرو در منطقه اسلامشهر و به مبلغ ۹۰ میلیون تومان خریداری کرده‌ام.

 

چهره نگاری از متهم
با انجام چهره نگاری و بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمان سابقه دار، یکی از مجرمان سابقه دار پلیس آگاهی در زمینه جعل بویژه جعل اسکناس و اوراق بهادار بنام «علیرضا » مورد شناسایی قرار گرفت ؛ بررسی سوابق متهم نشان داد که وی آخرین بار، در اواخر سال گذشته از زندان آزاد و از آن زمان تاکنون بلامکان است.

 

متهم را شناسایی کنید
سرهنگ کارآگاه محمدرضا ذاکراستقامتی معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری با اعلام این خبر به خبرنگار مهر گفت: در اطلاع رسانی های متعدد بارها از سوی پلیس به شهروندان اعلام شده که در زمان انجام معاملات خود با استفاده از چک حتی چک های تضمین شده توسط سیستم بانکی، قبل از هرگونه انتقال مالکیت اموال خود به سایر افراد حتما از اصالت مدارک شناسایی طرف معامله و اصالت چک های مورد مبادله اطمینان حاصل کنند.

 

وی با اشاره به دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم پرونده گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده و به جهت دستگیری متهم، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم تحت تعقیب اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ از سوی مقام قضائی صادر شده است؛ لذا از تمامی شهروندان که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود در خصوص مخفیگاه، محل های تردد یا دیگر اقدامات مجرمانه این مجرم سابقه دار را از طریق شماره تماس ۵۱۰۵۵۵۱۳ در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهنـد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه