شایعه وجود ویروس در نوشابه ها صحت ندارد

سلامت نیوز: مدیر نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز شایعه وجود ویروس در نوشابه ها در شیراز که گفته شده منجر به ضایعات نخاعی در مصرف کنندگان می شود، را تکذیب کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، محمدمهدی رزمجو اظهار داشت: چندی پیش شایعه ای در شبکه های مجازی به نقل از رئیس بیمارستان نمازی شیراز، مبنی بر تأثیر این نوشابه ها بر بروز ضایعات نخاعی و فلج شدن افراد منتشر شد که البته نام رئیس بیمارستان نیز در این شایعه به اشتباه ذکر شده است.

وی بابیان اینکه در این شایعه به اعزام بیمارانی دارای این مشکل به بیمارستان نمازی شیراز اشاره شده است، تصریح کرد: با توجه به تدابیر نظارتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در محدوده زیر پوشش خود نسبت به سلامت مواد غذایی که در حال توزیع است، همواره با موارد مغایر با سلامت عمومی جامعه برخورد قانونی شده و محصولات مغایر با استانداردهای موردنظر، بلافاصله از مراکز فروش جمع آوری می شود.

رزمجو بیان کرد: همچنین در صورت تشخیص مشکل سلامت مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی، مراتب از طریق اطلاعیه های معتبر و رسمی به اطلاع عموم رسانده و بر همین اساس، اخبار این چنینی که به نقل از منابع نامشخص و بدون سندیت معتبر اطلاع رسانی می شود، از درجه اعتبار ساقط است.

مدیر نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز تأکید کرد: تاکنون هیچ موردی مبنی بر ابتلا به عوارض خطرناک نوشابه در مراکز درمانی استان فارس، اعم از بیمارستان نمازی شیراز گزارش نشده و ریاست و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز نسبت به تکذیب خبر در رسانه های رسمی و معتبر، اطلاع رسانی های لازم را داشته اند.


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه