شادترین کشورهای جهان کدامند؟

سلامت نیوز: گالوپ - هلث وی ز با انتشار شاخص رفاه جهانی 2013 ، پاناما را به عنوان شادترین کشور جهان معرفی کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، شاخص رفاه جهانی 2013 همچنین حاکی از آن است که کشورهای جنگ زده همچون سوریه و افغانستان از بین 135 کشور بررسی شده، پایین ترین رتبه را دریافت کرده اند. موسسه مشترک گالوپ - هلث وی ز با بررسی وضعیت مالی مردم در کشورهای مختلف همچنین فاکتورهای دیگر را که به رفاه افراد در جامعه کمک می کنند همچون رفاه اجتماعی، سلامت جسمی و داشتن هدف و انگیزه برای زندگی، این گزارش را ارائه کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از لایوساینس، بررسی ها حاکی از آن است که در هر شش فرد بزرگسال تنها یک نفر یعنی حدود 17 درصد در جهان دست کم در دستیابی به سه فاکتور برخورداری از رفاه موفق به نظر می رسند اما اکثریت جمعیت جهان در دستیابی به بسیاری از این شاخص های رفاهی با مشکل مواجه هستند.

طبق بررسی انجام شده 33 درصد از ساکنان مناطق آمریکای مرکزی، آمریکای لاتین و کانادا در دستیابی به سه مورد یا تعداد بیشتری از فاکتورهای رفاهی موفق بوده اند. این در حالی است که وضعیت رفاهی در کشورهای سوریه و افغانستان وخیم ترین شکل خود را دارد و تنها یک درصد از افراد بزرگسال در سوریه و افغانستان از سه فاکتور رفاهی یا بیشتر بهره مند هستند.

گالوپ - هلث وی ز با برآورد شاخص رفاه جهانی 2013 10 کشور شاد جهان را پاناما، کاستاریکا، دانمارک، اتریش، برزیل، السالوادور، اروگوئه، سوئد، کانادا و گواتمالا اعلام کرده است.

همچنین 10 کشوری که پایین ترین رتبه را در این فهرست کسب کرده اند شامل سوریه، افغانستان، هائیتی، جمهوری کنگو، چاد، ماداگاسکار، اوگانادا، بنین، کرواسی و گرجستان هستند.


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه