دو كشته و 17 مجروح در انفجار مغازه چاقو سازي

سلامت نیوز: انفجار سه مغازه در قم دو كشته و 15 مجروح برجا گذاشت. يكي از اين مغازه ها كارگاه چاقو سازي بود كه پرت شدن چاقو به خيابان باعث آسيب به رهگذران شد.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه اعتماد، بر اثر انفجاري كه در ابتداي خيابان شاه ابراهيم رخ داد، كارگاه چاقوسازي، مغازه چاقوفروشي و موتورسازي مجاور آنها دچار حريق و ريزش آوار شد. شدت انفجار به حدي بود كه باعث پرت شدن اشياي مختلف به افراد رهگذر و موتورسواراني كه در حال عبور از مقابل مغازه ها بودند شد و آنها را مصدوم كرد.
عباس جعفري، مديرعامل سازمان آتش نشاني قم در تشريح جزييات اين حادثه گفت: اين حادثه ساعت 18 و 53 دقيقه به سازمان آتش نشاني قم اعلام شد و در ساعت 18 و 57 دقيقه 6 دستگاه خودروي آتش نشاني به همراه 30 نيروي آتش نشان در محل وقوع اين حادثه حضور پيدا كردند. عمليات آواربرداري با حضور نيروهاي آتش نشاني آغاز شد و تنها يك نفر در كارگاه ساخت چاقو كه در طبقه پايين چاقو فروشي فعاليت داشت، زير آوار مانده بود كه نيروهاي آتش نشاني توانستند اين فرد را از زير آوار بيرون بياورند و اورژانس فوت اين فرد را تاييد كرده است. مديرعامل سازمان آتش نشاني شهرداري قم خاطرنشان كرد: علت وقوع اين حادثه نامعلوم است و تا زماني كه آواربرداري به صورت كامل صورت نگيرد نمي توانيم علت وقوع حادثه را اعلام كنيم.

محمدجواد باقري، رييس مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي قم گفت: در اين حادثه از افراد رهگذر و افرادي كه داخل مغازه ها در حال فعاليت بودند 17 نفر دچار آسيب ديدگي شدند كه نيروهاي اورژانس 15 نفر از آنها را به سرعت به بيمارستان رساندند و دو نفر از مجروحان نيز خودشان راهي بيمارستان شدند و به علت شدت انفجار تاكنون دو نفر از افراد مجروح فوت شده اند. رييس مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي قم تصريح كرد: بر اثر شدت انفجار اين حادثه هنوز سه نفر از آسيب ديدگان داراي اوضاع نامناسبي هستند و 12 نفر ديگر از افراد رهگذر در بيمارستان بستري شده اند. وي ادامه داد: در محل اين حادثه تعداد بسيار زيادي چاقو، قلاب قالي بافي و قيچي وجود داشت كه در هنگام آواربرداري به چهار نفر از نيروهاي آتش نشاني آسيب رساند و امدادگران اورژانس نيز آنها را به بيمارستان انتقال دادند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه