حملات ناگهانی قلبی، علائم هشداردهنده دارند

سلامت نیوز: پزشکان آمریکایی معتقدند که بسیاری از حملات ناگهانی قلبی مدتی قبل از اینکه اتفاق بیافتند با علائم هشداردهنده همراه هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، به گفته پزشکان آمریکایی بیش از نیمی از مردان میانسالی که ایست قلبی ناگهانی را تجربه می‌کنند از یک ماه قبل علائم آن را دارند که اگر زودتر معاینه شده باشند می‌توان در بیشتر موارد از حمله قلبی جلوگیری کرد.

ایست قلبی زمانی اتفاق می‌افتد که قلب عمل پمپاژ را به طور ناگهانی متوقف می‌کند و در صورتی که بیمار سریعا احیای قلبی ریوی دریافت کند به سرعت از شوک الکتریکی برای بازگرداندن ضربان طبیعی قلب او استفاده شود، از مرگ جان سالم به در خواهد برد.

هر ساله در آمریکا حدود 360 هزار مورد حمله قلبی خارج از بیمارستان‌ها گزارش می‌شود که تنها در 9.5 درصد از این موارد بیماران جان سالم به در می‌برند.

«ایلوی ماریجون»، محقق ارشد این مطالعه از لس‌آنجلس گفت: در این بررسی علائم و سوابق پزشکی 567 مرد 35 تا 65 ساله که در فاصله سال‌های 2002 و 2012 میلادی در خارج از بیمارستان دچار حمله قلبی ناگهانی شده بودند بررسی و مشخص شد که 53 درصد آنان از قبل علائم حمله را داشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، متخصصان قلب و عروق تاکید دارند که این علائم شامل درد قفسه‌سینه، تنگی نفس، سرگیجه و بی‌حالی هستند که به گفته «ماریجون»، تقریبا 80 درصد این علائم چهار هفته تا یک ساعت پیش از حمله قلبی قابل تشخیص هستند.

 
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه