بیش از دوسوم مردم نگران ابتلا به آلزایمر هستند

سلامت نیوز: نتایج یک بررسی جهانی حاکی از آن است که بیش از دوسوم مردم در مورد احتمال ابتلا به زوال عقل به طور جدی نگران هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، گزارش جهانی آلزایمر در سال 2014 میلادی به افراد توصیه هایی کرده مبنی بر این که چگونه می توانند احتمال ابتلا به زوال عقل را در خود پایین آورند. در این بررسی آمده است در حالی که نمی توان در ساختار ژنتیکی یا پیامدهای طبیعی افزایش سن تغییری ایجاد کرد این امکان وجود دارد که با کنار گذاشتن مصرف سیگار، خوردن مواد غذایی سالم، ورزش کردن و درگیر کردن مغز با تمرین های ذهنی این خطر را به حداقل رساند.

بسیاری از افراد نمی دانند چگونه می توانند شروع بیماری زوال عقل را در خود تشخیص دهند. در بررسی انجام شده مشخص شد تنها 17 درصد از افراد می دانند اجتماعی بودن روی احتمال ابتلا به آلزایمر تاثیر دارد و نزدیک به یک چهارم این افراد دو فاکتور وزن و فعالیت جسمی را به عنوان عامل تاثیرگذار در بروز زوال عقل می شناسند.

به گزارش مدیکال دیلی، همچنین در این بررسی آمده است دیابت خطر ابتلا به زوال عقل را تا 50 درصد افزایش می دهد. از آنجایی که چاقی و کم تحرکی از فاکتورهای خطرزای دیابت هستند لازم است افراد تا حد امکان نسبت به این دو فاکتور حساسیت داشته باشند. علاوه بر این کنار گذاشتن مصرف سیگار به شدت با کاهش خطر ابتلا به زوال عقل مرتبط است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه