بهترین زمان برای ماساژ نوزاد

سلامت نیوز: ماساژ نوزاد و کودک، زیباترین راه شناخت احساسات، واکنش ها و ایجاد آرامش و اطمینان خاطر نوزاد است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، مدیر گروه سلامت جمعیت و خانواده معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: ماساژ کودک سبب ایجاد آرامش و هوشیاری او می شود، ترکیبات شیمیایی در بدن مانند کورتیزول تحت تاثیر فشار عصبی افزایش می یابند و برای جلوگیری از این مشکل در کودکان انجام ماساژ روزانه، این هورمون را به پائین ترین حد ممکن می رساند.

میترا رضااف افزود: ده دقیقه ماساژ دو تا سه بار در هفته، به اعتماد سازی بین مادر و کودک، جلوگیری از بیماری ها و ارتباط برقرار کردن بین آنها کمک می کند.

وی با اشاره به اینکه بهترین زمان برای انجام ماساژ زمان بیداری و با نشاطی کودک است، عنوان کرد: ماساژ مستمر، عضلات و مفاصل نوزاد را محکم می کند، بیماری های رایج کودکان را بهبود می بخشد.

رضااف ادامه داد: انجام ماساژ سبب زیاد شدن وزن بچه، جلوگیری از یبوست، حفظ حالت های فیزیکی، هوشیاری، نشان دادن احساسات و ایجاد ارتباط بهتر با کودکان می شود.

وی اظهار داشت: مادر باید روغن های مناسب ماساژ را انتخاب و قبل از ماساژ دست را به روغن آغشته و نرم کند.

وی با اشاره به اینکه در ایران بیشتر از روغن های نارگیل، آفتابگردان، زیتون، بادام و انگور استفاده می شود، خاطرنشان کرد: روغن ها به طور مشخص به نوع پوست بچه، محل زندگی، قابل دسترس بودن و آلرژی زا نبودن بستگی دارد.نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه