برخورد عجیب یک شهاب سنگ با یک خانه در همدان ! عکس

برخورد عجیب یک شهاب سنگ با یک خانه در همدان ! عکس

مجموعه : مجله خبری روز
برخورد عجیب یک شهاب سنگ با یک خانه در همدان ! عکس

سقوط یک شهاب سنگ کوچک روی بام خانه‌ای در شهر همدان ساکنان خانه را شوکه کرد و خیلی زود خبر آن در همه جا پیچید.

 

 

رضا سلیمی، صاحب همان خانه‌ای است که شهاب سنگ روی بام آن سقوط کرده است. او می‌گوید: حدود ساعت 8صبح بود که صدای مهیبی شنیدم و افتادن یک شیء روی پشت‌بام باعث ریزش مقدار کمی از گچ سقف منزلم شد. با عجله خودم را به پشت‌بام رساندم و دیدم که سنگی به ابعاد تقریبی 5سانتی‌متر در 5سانتی‌متر روی پشت‌بام افتاده است.

 

 

وقتی به آن دست زدم کمی داغ بود. این سنگ به طرز عجیبی ایزوگام پشت‌بام را سوراخ کرده بود به سیمان رسیده و تکه‌های کوچکی از آن هم به اطراف پخش شده بود. حتی تکه‌هایی از سنگ لانه پرندگان را هم از پاشیده بود و من که حسابی شگفت‌زده بودم بدون آنکه سنگ را دستکاری کنم به جست وجو در اطراف پرداختم تا ببینم آیا نمونه‌ای از آن را می‌یابم یا نه.

 

 

من تا پیش از این چنین اتفاقی را ندیده و نشنیده بودم و مثل فیلم‌ها می‌ترسیدم که نکند سنگ دیگری روی بام خانه‌ام فرود بیاید یا به سرم اصابت کند و خطر آفرین شود. ماجرایی را که رضا سلیمی تعریف کرده است را، فرماندار فامنین هم تأیید می‌کند و می‌گوید: وزن این شهابسنگ نزدیک به یک کیلو بوده که تکه‌های آن برای بررسی بیشتر به آزمایشگاهی در همدان ارسال شده است.

 

برخورد عجیب یک شهاب سنگ با یک خانه در همدان ! عکس

ظاهر پورمجاهد با اشاره به اصابت این شهاب‌سنگ به یک خانه مسکونی گقته است: به این خانه آسیب جزئی وارد شده و ساکنان شکر خدا آن سالم هستند.

 

 

از سوی دیگر مسئول اخترشناسی مرکز ابن‌صلاح‌همدانی نیز معتقد است: این شهاب‌‌سنگ‌ها باقیمانده بارش‌های آسمانی هستند که در ماه‌های مختلف اتفاق می‌افتند. اغلب سنگ‌های حاصل از بارش‌های آسمانی در همان جو زمین می‌سوزند و به زمین نمی‌رسند اما احتمال اینکه یک مورد از جو زمین عبور کند وجود دارد.

 

 

با این حال مشخصه سنگ‌های آسمانی را تنها با آزمایش می‌توان شناسایی کرد و تنها با توجه به ظاهر آنها نمی‌توان گفت که فلان سنگ آسمانی بوده است.

 

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه