مجموعه : مجله خبری روز. ادعا و حرف های گستاخانه ی آل سعود درباره زائران ایرانی. کاربران سعودیتوییتر از با ساخت «هشتگ» هایی سعی دارند، حادثه مرگ بیش از یک هزار نفر در سرزمین منا را به گردن ایران بیاندازند. غفلت و ناکارآمدی نیروهای عربستانی و سومدیریت آنها در برگزاری حج تمتع، حالا امسال بیش از پیش به چشم جامعه مسلمانان دنیا رسیده است. سقوط جرثقیل در نزدیکی مسجد الجرام در شهر مکه، آن هم در روزی که سرعت باد و طوفان بهانه سعودی ها شد اولین فاجعه انسانی در حج امسال را رقم زد. پس از آن تجمع شدید د ...

ادعاهای گستاخانه آل سعود درباره ایرانی ها

مجموعه : مجله خبری روز
ادعاهای گستاخانه آل سعود درباره ایرانی ها

ادعا و حرف های گستاخانه ی آل سعود درباره زائران ایرانی

 

کاربران سعوديتوييتر از با ساخت «هشتگ» هايي سعي دارند، حادثه مرگ بيش از يک هزار نفر در سرزمين منا را به گردن ايران بياندازند.

غفلت و ناکارآمدي نيروهاي عربستاني و سومديريت آنها در برگزاري حج تمتع، حالا امسال بيش از پيش به چشم جامعه مسلمانان دنيا رسيده است. سقوط جرثقيل در نزديکي مسجد الجرام در شهر مکه، آن هم در روزي که سرعت باد و طوفان بهانه سعودي ها شد اولين فاجعه انساني در حج امسال را رقم زد.

پس از آن تجمع شديد در يکي از مسير ها در سرزمين منا که منتهي به رمي جرمات مي شد، يکي از بزرگترين فاجعه هاي انساني در تاريخ حج تمتع را رقم زد که منجر به مرگ بيش از هزاران نفر شد.

با اين حال کاربران عربستاني در توييتر که بخش زيادي از آنان را جامعه وهابي اين کشور تشکيل مي دهند،پس از ساعت ها سکوت پس از وقوع اين فاجعه، جنگ رواني مضحک و توهم آميزي را راه انداختند و با ساختن هشتگ هايي مانند #ايران_تقتل حجاج و #ايران_تقتل، ايران را مقصر وقوع اين حادثه مي خوانند.

بهانه آنها براي اين رفتار ، شعار هايي است که حجاج در خيمه هاي خود در سرزمين منا پس از اين حادثه داده اند که به گفته رسانه هاي خارجي بيشتر شعاردهندگان از کشور هاي مصر، ترکيه، لبنان، عراق و ايران بوده است و حالا سعودي ها براي خلاص شدن از اين رسوايي بزرگ در اين توهم مي خواهند ايراني ها را مقصر اين اتفاق نشان دهند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه