آموزش طلایی هماهنگ کردن لباس‌ و کفش ,همه ما می‌دانیم سندل معمولاً برای موقعیت‌ها و شرایط غیر رسمی‌مناسب است. یک جفت کفش نامناسب، زیبایی لباس را خراب می‌کند، در حالیکه یک جفت کفش مناسب می‌تواند جذابیت ظاهر شما را کامل کند.

آموزش طلایی هماهنگ کردن لباس‌ و کفش - تصویر 1

هماهنگ کردن لباس‌ و کفش

انتخاب یک جفت کفش درست ارتباط مستقیمی‌به سبک لباس،‌ رنگ و مناسبتی که می‌خواهید آن لباس را بپوشید دارد. شما مجبور نیستید استایل شخصیتان را به منظور هماهنگ کردن لباس‌ها و کفش خوب رها کنید.

۱- مناسبت را بررسی کنید و آیا مناسبت به لباس‌های رسمی، غیر رسمی، اداری نیاز دارد.
برای مثال مراسم عروسی، دادگاه، مراسم تشیع جنازه یا مراسم رقص، لباس رسمی‌نیاز دارد. یک موقعیتِ مربوط به کار نیاز به لباس اداری دارد. یک رویداد غیر کاری، مربوط به دوستان یا خانوادگی به لباس غیررسمی‌نیازدارد.

۲-لباسی که کاملاً رسمی، اداری یا غیر رسمی‌است انتخاب کنید.
برای مثال،برای یک موقعیت رسمی‌برای خانم‌ها پیراهن، برای آقایان کت و شلوار مناسب است. برای موقعیت غیر رسمی‌جین، شلوار کوتاه، پارچه ارتشی برای خانم‌ها و آقایان مناسب است. پیراهن آفتابی راحتی و دامن نیز برای خانم‌ها قابل قبول است.

۳- کفشی که با سبک و سیاق موقعیت‌ها هماهنگ باشد بپوشید.
برای موقعیت‌های رسمی، کفش‌های سبک زنانه یا کفش‌های پاشنه بلند برای خانم‌ها و کفش اسپرت برای آقایان مناسب است. برای موقعیت‌های اداری سبک مشابه بکار می‌رود. به غیر از کفش جلو بسته که همیشه برای خانم‌ها کامل است، برای موقعیت‌های غیر رسمی، کفش‌های راحتی مثل کفش‌های روشن تنیس یا کتانی، بوت‌های رو فرشی یا سندل خوب هستند.

۴- رنگی مناسب برای کفشی که قبلاً تعیین نموده اید، انتخاب کنید.
مشکی انتخابی مطمئنی برای موقعیت‌های اداری و رسمی‌است. اگر یک خانم، لباس سفید یا رنگی پوشیده است، کفش‌های سفید یا سفید مایل به خاکستری بهترین انتخاب هستند؛ با لباس قهوه‌ای، کفش قهوه‌ای بهترین اتنخاب است. کفش مشکی یا قهوه‌ای با آبی تیره خوب بنظر می‌رسند. برای آقایان، سعی کنید کفش‌تان رابا کمربندتان هماهنگ کنید. کفش مشکی را با کمربند مشکی، کفش قهوه‌ای را با کمربند قهوه‌ای بپوشید.

۵-کفش‌های متالیک یا کفش‌های با الگوی تزیینی یا فریبنده را برای موقعیت‌های رسمی‌یا غیر رسمی‌بپوشید.
اگر دوست دارید کفشی که استایل شخصیتان را نشان می‌دهد بپوشید، از قبیل کفش‌هایی که ظاهر متمایزتری نسبت به لباستان دارند می‌توانید کفش‌هایی که دقیقاً با لباستان هماهنگ است بپوشید. برای مثال کفش قرمز سبک زنانه با پیراهن قرمز یا کتانی سبز با پیراهن مردانه سبز.

۶-لباستان را با کفشی که انتخاب کرده‌اید بپوشید.
جلوی یک آینه قدی بایستید. کفش‌تان باید مکمل لباستان باشد یا سبکی که یک‌هارمونی با ظاهرتان ایجاد کند. کفش‌تان نباید خیلی از ظاهر کلی‌تان دور باشد.

آموزش طلایی هماهنگ کردن لباس‌ و کفش - تصویر 2
آموزش طلایی هماهنگ کردن لباس‌ و کفش - تصویر 3